09110006229
Názov produktu: Han TC250 female contact 70mm²
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
38.10€ / KS
s DPH: 46.86€Crimp contact
Operating current: ≤250 A
Female
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 70 mm²
Operating current: ≤250 A
Female
Copper alloy
Silver plated
Conductor cross-section: 70 mm²
| Contact type | Bus |
| Max. rated current of one contact | 250 A |
| Ambient temperature | -40 ... 125 °C |
| Connectable conductor cross section fine-strand without cable end sleeve | 70 mm² |
| Connectable conductor cross section multi-wired | 70 mm² |
| Type of electric connection | Other |
| Strip length | 22 mm |
| Type of contact | Turned (lathe) |
| Material contact | Other copper alloys |
| Material of contact surface | Silver |
| Min. number of insertion cycles | 500 |

