09062483201
Názov produktu: DIN-Power F048FC-B
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
1.32€ / KS
s DPH: 1.62€Connectors
Female connector
Crimp termination
Contacts: 48
Coding: Hole coding
Shroud coding
Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
Female connector
Crimp termination
Contacts: 48
Coding: Hole coding
Shroud coding
Coding with loss of contacts
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7032 (pebble grey)
| Type of connection | Cable to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 48 |
| Number of plug-in contact rows | 3 |
| Modular spacing contacts | 3.81 mm |
| Modular spacing connections | 3.81 mm |
| Angle PCB/contact | Other |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Other |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

