09061152911222
Názov produktu: DIN-Power H015MS-3,2C1-1 (NFF)
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
12.95€ / KS
s DPH: 15.93€Connectors
Male connector
Wave soldering termination
Rated current: 15 A
Contacts: 15
Angled
Copper alloy
Silver plated
Termination side
Sn over Ni
Termination side
Performance level: 1
acc. to IEC 60603-2
Coding: Shroud coding
D20 coding
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7035 (light grey)
Male connector
Wave soldering termination
Rated current: 15 A
Contacts: 15
Angled
Copper alloy
Silver plated
Termination side
Sn over Ni
Termination side
Performance level: 1
acc. to IEC 60603-2
Coding: Shroud coding
D20 coding
PCB fixing: With fixing flange
Thermoplastic resin
glass-fibre filled
RAL 7035 (light grey)
| Type of connection | Printed circuit board to cable |
| Contact type | Other |
| Number of poles | 15 |
| Modular spacing contacts | 6.5 mm |
| Modular spacing connections | 5.08 mm |
| Angle PCB/contact | 0°/180° (horizontal) |
| Rated current In | 15 A |
| Material of contact surface | Other |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Material insulation body | Thermoplastic |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Flange |

