02539041201
Názov produktu: har-modular F4 module male straight
Výrobca: HARTING
Dostupnosť: Dodací termín na vyžiadanie
1.74€ / KS
s DPH: 2.14€Male connector
Reflow soldering termination (THR)
Wave soldering termination
Rated current: 6 A
Contacts: 4
Straight
Copper alloy
Noble metal over Ni Mating side
Sn over Ni Termination side
Performance level: 1
acc. to IEC 60603-2
Polyamide (PA)
Black
Reflow soldering termination (THR)
Wave soldering termination
Rated current: 6 A
Contacts: 4
Straight
Copper alloy
Noble metal over Ni Mating side
Sn over Ni Termination side
Performance level: 1
acc. to IEC 60603-2
Polyamide (PA)
Black
| Contact type | Other |
| Number of poles | 4 |
| Modular spacing contacts | 5.08 mm |
| Angle PCB/contact | 90° (upwards vertical) |
| Rated current In | 6 A |
| Material of contact surface | Tin |
| Type of electric connection | Soldering connection |
| Length pin | 4.8 mm |
| Material insulation body | Other |
| Colour housing | Other |
| Inflammability class of insulation material according to with UL94 | Other |
| Operating temperature | 125 °C |
| Type of PCB fastening | Other |

